Úvodní stránka » Aktuálně » Obezita není problém zdravotní a estetický, ale také sociální

DĚTSKÁ OBEZITA = epidemie 21. století

České děti tloustnou. Až 1/3 českých dětí trpí nadváhou. Obezita není problém pouze zdravotní a estetický, ale také sociální. Děti s nadváhou jsou vyřazovány z dětských kolektivů a stále více se upínají k sedavým způsobům zábavy. My – rodiče se často stravujeme nevhodně a jsme pro své děti špatným příkladem. Spoléháme se na stravování v jídelnách, které ale často nedokáže pokrýt výživové požadavky zdravého dítěte. Přitom jsme zodpovědní za zdraví našich dětí. Nečekejme, až lékař našim dětem doporučí zhubnout. Podnět musí jít od nás.

V patnácti letech snídá pouze 46 % chlapců a 42 % dívek.

7 z 10 dětí tráví více než dvě hodiny denně u počítače.Jak z toho ven? Pomůžeme vám!

1. Posoudíme momentální stav vašeho dítěte

Úvodní schůzku, zahrnující mimo jiné základní diagnostiku, absolvuje dítě vždy s rodičem. Později už může dítě chodit samo. Uděláme podrobnou analýzu stravovacích a rodinných návyků. Zohledníme fázi růstu dítěte, váhu, sportovní aktivity, vytížení ve škole, psychický a zdravotní stav, chutě atd. Nabídneme vhodný program vašemu dítěti i vám.

Vaše dítě je individuální osobnost, není „zmenšený dospělý“ a nefunguje na něj to co na vás.

Doporučení Světa zdraví nejsou teoretická a vycházejí ze zahraničních zkušeností i ze znalostí, praxe a zkušeností předních českých odborníků na dětskou výživu, jako je např. RNDr. Petr Fořt či Ing. Hana Střítecká, Ph.D. Hlavním garantem projektu je MUDr. Ondřej Nývlt, předseda Vědecko-lékařské rady.

2. Uděláme Dětskou komplexní nutriční typologii

Na základě Dětské komplexní nutriční typologie, která pomocí pečlivě sestavených otázek zjistí co nejvíce podrobností, sestavíme individuální stravovací plán a jídelníček. Doporučíme vhodné pohybové aktivity, pitný režim a poradíme, jak se stravovat v jídelnách a na co si dát pozor. Základem úspěchu je, že terapeuti pracují nejen s dětmi, ale i s rodiči. Dostanete jídelníček a také seznam vhodných náhrad potravin, tak aby vašemu dítěti chutnalo.

Pomoci umíme i chlapcům a dívkám s problémy podvýživy, potravinové alergie, intolerance a různých zdravotních omezení typu celiakie.


3. Získáte odbornou péči specialistů

Osvojíte si a zafixujete správné stravovací návyky, které povedou k úpravě váhy vašeho dítěte a zlepšení zdravotních potíží spojených s nadváhou. V našich poradnách je Vám k dispozici více než 30 kvalifikovaných odborníků v čele s Vědecko-lékařskou radou.

Odborná péče zahrnuje:

  • pravidelné konzultace
  • vedení a motivaci
  • konzultace jídelníčků
  • případné konzultace s Vědecko-lékařskou radou


4. Poznáte nové suroviny a naučíte se z nich vařit

Patříte mezi rodiče, kteří se rozhodli nenechat své dítě trápit se s kily navíc? Dobře děláte. Jedině s vaší pomocí a podporou to vaše ratolest zvládne. Nečekejte, že obezitu vašeho dítěte začne řešit jeho praktický lékař. Upozorní vás na ni, řekne pár všeobecných rad, ale s kompletním řešením příliš nepomůže. Podnět musí vzejít od vás. Vy byste měli dětem svým životním stylem příkladem, případně dítěti zajistit odbornou pomoc, když už jeho váha překročila hranice nadváhy, nebo dokonce obezity. Přijďte k nám a my vám poradíme jak na to. Mimo jiné se naučíte, jak připravit vašemu dítěti zdravější a výživnější jídlo, které mu bude chutnat.


Kontakt

Svět zdraví Vital s.r.o.
SNP 2526/60 (blok 4), Most
734 166 613