Úvodní stránka » Mikrobiom

Analýza mikrobiomu

Co je to střevní mikrobiom?

Střevní mikrobiom (dříve nazýván mikroflóra) je pojmem zahrnujícím všechny mikroorganismy osidlující lidská střeva. Průměrná lidská střevní mikrobiota váží 1–2 kilogramy, je zastoupena přibližně 1000 druhy (v extrémních případech až 2500) a její složení ovlivňují faktory, jako jsou strava, životní prostředí, léky či dokonce způsob porodu.

Lidské střevo obsahuje až 100 biliónů jednotlivých bakterií a 2.500 druhů.

Způsobují střevní bakterie nadváhu a brání vám v hubnutí?

Mikrobiom1Urychluje přeměnu potravy na tuky

Zjistěte, co vše může způsobovat špatný mikrobiom ve vašich střevech. Různé bakteriální kmeny dokáží z potravy vyzískat různé množství energie. Přemnožení „špatných“ bakterií tak vede k tomu, že si z potravy vezmou více energie a tu pak přemění na tuky, jejichž přebytek tělo ukládá do tukových zásob.

Negativně ovlivňuje vaše chutě Mikrobiom2

Nejnovější studie potvrzují, že mikrobiom ovlivňuje naše chutě. Jednotlivé bakterie vyvolávají cíleně chutě na potravu, která je pro ně ideálním médiem. Lidé s nadváhou se tím dostávají do začarovaného kruhu – mají zvýšené chutě na nezdravé jídlo, jehož konzumace vede k dalšímu růstu podílu špatných bakterií.

Mikrobiom3Zárodek mnoha zdravotních problémů

Už starořecký lékař Hippokrates tvrdil, že „každé onemocnění začíná ve střevech”. Mnoho vědeckých výzkumů ukazuje na úzký vztah mezi mikrobiomem a nadváhou, obezitou, alergiemi, únavou, špatnou imunitou, diabetem 2. typu, kardiovaskulárními onemocněními, zažívacími problémy (zácpa/průjmy), špatnou náladou, depresemi nebo např. zánětlivými onemocněními.

První dostupná analýza mikrobiomu v České republice

Poznejte, jak mikrobiom ovlivňuje konkrétně vaše tělo. Naše unikátní metoda založená na komplexní molekulárně biologické analýze 4 vybraných bakteriálních kmenů odhalí, jestli právě u vás nezpůsobují bakterie neschopnost hubnout a zdali vám nehrozí závažné nemoci. Analýza zároveň slouží jako první krok k nápravě. Jakmile zjistíme skladbu vašeho mikrobiomu, jsme schopni doporučit vhodné potraviny a doplňky, které povedou k navrácení správné rovnováhy.

Analýza čtyř vybraných kmenů:

  • Firmicutes - Bakterie Firmicutes jsou ve střevě zodpovědné za rozklad složitých tuků na jednodušší vstřebatelné látky. Jejich zvýšené zastoupení může vést k obezitě.
  • Bacteroidetes - Mezi tyto kmeny patří převážně bakterie, které využijí méně energie z potravy. Energetický výtěžek u nich není tak velký jako u Firmicutes a s nadsázkou jsou tedy považovány za ochránce proti obezitě.
  • Lactobacillus - Pro organismus velmi důležité bakterie. Podílejí se totiž na nejrůznějších metabolických a imunologických pochodech, které udržují rovnováhu v těle.
  • Bifidobacterium - Přínos těchto bakterií spočívá v jejich účasti na regulaci zánětlivých procesů. Zároveň také mohou způsobovat snižování hladiny cholesterolu v krvi a játrech.


Víte, že ...

... klienti pod vedením 194 specialistů NUTRIADAPT v 93 poradnách zhubli již 521.857 kgKdy začnete Vy?