Úvodní stránka » Příběhy našich klientů » Miroslav Keller: "jsem chudší o 30 kg a pokračuji dál"

Miroslav Keller

- 30 kg za 12 měsíců 

V březnu to byl rok, co jsem vstoupil do Světa zdraví v Mostě s žádostí o pomoc s řešením své nadváhy. Už jako dítě jsem nepatřil k hubeňourkům a měl sklony k nadváze. Zabíjačkové pochoutky několikrát do roka nevyvážila ani fyzická aktivita. Po vojně, kde bylo fyzické námahy podstatně víc než v civilním životě, jsem začal ztracená kila opět nabírat. Po každé změně zaměstnání a s ubývajícím pohybem šla kila zkrátka nahoru.

K zásadnímu rozhodnutí jsem dospěl ve chvíli, kdy jsem po delší pracovní neschopnosti opět nabral další kila a dostavily se obtíže s dýcháním už i při běžné chůzi (natož pak do schodů) a bolest kloubů. A fakt, že mi už po každém jídle bylo nevolno, bylo poslední kapkou. Nemusím ani sáhodlouze popisovat, jak při takové hmotnosti je obtížné se ohnout a zavázat si obyčejné tkaničky u bot, jak je těžké sehnat čím dál tím větší oblečení na běžné nošení, natož pak lyžařskou soupravu.

Nechtěl jsem žádnou „zaručenou“ dietu s hladověním a s jojo efektem, proto jsem se obrátil na odborníky ze Světa zdraví nedaleko mého bydliště, který jsem si našel na internetu. Byl mi sympatický individuální přístup včetně jídelníčku šitého na míru. Také zkušenosti spokojených klientů mě utvrdily v tom, že se obracím na správné místo.

Při vstupním vyšetření při výšce 193 cm ručička váhy ukazovala 140,9 kg. A to byl pro mě obrovský šok, protože jsem stále žil v domnění, že mám minimálně o 15kg méně. Při rozboru mé životosprávy mi bylo jasné to, co jsem tušil a teď jsem to měl černé na bílém. Snídal jsem jen, když jsem byl doma a v klidu. V práci jsem oběd odbýval a pak jsem se večer při návratu najedl, ale stále mě pronásledoval vlčí hlad. Při úpravě jídelníčku jsem se naučil jíst pravidelně každé 3 hodiny, ať už jsem vstával do práce ve 4h ráno nebo doma v klidu a později. Opět jsem jako v dětství začal svačit, zařadil jsem do jídelníčku ovoce a hlavně o mnoho více zeleniny, snížil dávku příloh a k večeři je vynechával. Také tuky jsem omezil a úpravy masa „plavením“ v tuku jsem se vzdal. Objevil jsem nové potraviny, které bych dříve ani nechtěl ochutnat. Sodovku jsem vyměnil za čistou vodu a kila začala jít brzy dolů. A musím říct, že bylo příjemné sledovat nejen výsledky na sobě, ale i reakce rodiny, přátel a známých.

Dnes jsem chudší o 30kg a rád bych se ještě nějakého kila zbavil. Pochopil jsem, že ve své změně životního stylu chci vytrvat a sníženou hmotnost si chci udržet. Ale abych nemluvil jen jako čítanka. Samozřejmě si občas zahřeším, ale vím, že tučné maso se dá nahradit libovým, že při grilování mi k masu stačí zelenina bez pečiva a že najíst se na noc už pro mě zkrátka není.

Rád bych poděkoval všem, kteří mě v mém rozhodnutí podpořili. Odborníkům ze Světa zdraví děkuji za jejich profesionální přístup při konzultacích a přeji jim další spokojené a zeštíhlené klienty.         

  

Uvedené příběhy, zkušenosti a výsledky jsou pouze příklady konkrétních osob. Pro každého člověka může zvolený program fungovat odlišně. Nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem konkrétním případě přesně stejné výsledky.


Víte, že ...

... klienti pod vedením 194 specialistů NUTRIADAPT v 93 poradnách zhubli již 521.857 kgKdy začnete Vy?