Úvodní stránka » Příběhy našich klientů » Dana Vodrážková: "zhubla jsem 13 kg i s mým tělesným handicapem"

Dana Vodrážková

 - 18 kg za 6 měsíců


Jmenuji se Dana, je mi 52 let. Od narození se pohybuji pomocí 2 francouzkých berlí. Už vy svých 12 letech jsme se ptala tatínka, zda jsem tlustá nebo hubená. Odpověď by vždy tvrdá, říkal, že jsem tlustá. S tímto vědomím vlastně žiji celý život. Nemůžu říct, že jsem držela nějaké diety. Když jsme měla v životě nějaké trauma, kila šla dolů sama. Naposledy v roce 2011 se mi podařilo zhubnout 12 kg, v době, kdy mi umíral manžel. Postupem času jsme shozená kila zase nabrala. Jsem také babičkou a když jsme si s vnoučaty hrála doma na koberci, začalo se mi dost obtížně zvedat ze země.

Říkala jsem si, že by s tou svojí váhou měla něco začít dělat. Potkala jsem svého kamaráda Pavla, který nápadně pohubl. Bála jsem se ho zeptat, zda hubne nemocí či změnil životosprávu. Věděla jsem, že také rád jí jako já. Prozradil mi, že začal chodit do Světa zdraví, že to sice stojí nějakou korunu, ale výsledky jsou znát. Tak jsem se rozhodla, že to vyzkouším také. Říkala jsem si, zdraví lidé jezdí na dovolenou k moři, tak já obnos vložím do svého zdraví.

Dostala jsem návod jak na to. Zpočátku jsem si nedovedla představit, že k polední kávě nepřikousnu čokoládu, na odpolední svačinu vynechám oblíbené sladké pečivo a večer budu bez přílohy. Také jsem musela omezit vysedávání v kavárně u Latté machiato a nahradit ho pressem či čajem.

Kamarádkám jsme stále říkala, že to není držení diety, ale změna způsobu stravování, které mám nastavené na zbytek života. Samozřejmě, když jedu z Moravy domů a maminka mi na cestu usmaží řízek, tak ho s chutí sním. Poradkyně se občas podivuje, ale já oponuji, že když je to na celý život, tak občas můžu hřešit.

Do poradny chodím rok a podařilo se mi zhubnout 13 kg. A to ke svému tělesnému handicapu za minimálního pohybu. Posledního půl roku chodím 2x týdně plavat.

Teď mi období dozoru končí, tak jsem zvědavá, jestli si svou nynější váhu udržím.

Chtěla bych svým příběhem povzbudit další ženy, které stále váhají, zda mají požádat o pomoc odborníky. Mně se to vyplatilo. Musíme se líbit i samy sobě.

         

Uvedené příběhy, zkušenosti a výsledky jsou pouze příklady konkrétních osob. Pro každého člověka může zvolený program fungovat odlišně. Nezaručujeme proto, že program bude mít ve Vašem konkrétním případě přesně stejné výsledky.


Víte, že ...

... klienti pod vedením 194 specialistů NUTRIADAPT v 93 poradnách zhubli již 521.857 kgKdy začnete Vy?